Συνολικές προβολές σελίδας

Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2012

Δεύτερη σερί.............νίκη!

Δεύτερη σερί νίκη για τον Ορφέα Ξάνθης 2005.Παίζοντας στο γήπεδο της Κυψέλης με τον τύπικα γηπεδούχο Ολυμπιακό Λεύκης κατάφερε να προηγηθεί με 0:2 μόλις στο 16ο λεπτό με δύο τέρματα του Μπεκήρ Χαμδή. Στη συνέχεια παίζοντας εντυπωσιακά σε όλο το 1ο ημίχρονο κατάφερε να παέι στα αποδυτήρια με το πολύτιμο 0:2. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ισορρόπησε το παιχνίδι, το έφερε μέχρι ένα σημείο στα μέτρα του, αλλά το μόνο που κατάφερε, ήταν να μειώσει το σκορ σε 1:2. Έτσι ο Ορφέας, έχοντας στη σύνθεση του πολλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές πανηγύρισε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη και το πρώτο διπλό στο πρωτάθλημα. Σύνθεση Ορφέας 2005:
Μοχάμετ,Βασιλειάδης,Ρασίμ,Ιζέτογλου,Καικάν,Σεζγκίν,Κιούρτ, Κοιλούδης,Ιμπραήμ,Δαούτ,Μπεκήρ.