Συνολικές προβολές σελίδας

Τετάρτη 4 Ιανουαρίου 2012

Με το.........αριστερό Προπαιδικό- Παιδικό!

Με το.........αριστερό ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτοχρονιάτικο τουρνουά που διοργανώνει η Skoda Ξάνθη το Προπαιδικό και Παιδικό τμήμα του Ορφέα PUMA Ξάνθης. Οι προπαίδες ενώ προηγήθηκαν 0:1 με γκόλ του Τουρούτ Σαβάς στο 9ο λεπτό δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν το προβάδισμα, ενώ στο 13ο λεπτό ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι. Σε δυνατό μαρκάρισμα αμυντικού του Ορφέα ακολούθησε η εκτέλεση φάουλ της Skoda που κατέληξε στα δίχτυα του τερματοφύλακα του Ορφέα Δασκαλόπουλο.Το ημίχρονο έκλεισε με σκόρ 1:1. Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ ο Ορφέας πίεζε για το 1:2, μετά από αδράνεια της άμυνας έγινε το 2:1 υπέρ της Skoda. Στη συνέχεια απλά ακολούθησε το 3:1, ενώ ο Ορφέας πίεζε για την ισοφάριση και πατούσε καλύτερα στο γήπεδο. Αύριο 4/1/2012  και ώρα 10 το Προπαιδικό αγωνίζεται με τον Πανθρακικό και το μεσημέρι με τον Πανδραμαικό.
Το Παιδικό τμήμα ενω πάλεψε μέχρι το τέλος δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού από τους Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης. Να σημειωθεί ότι για διάφορους λόγους αυτό το τμήμα αγωνίστηκε με συνολικά 5 ελλείψεις. Παρόλα αυτά πραγματοποίησε ένα πολύ καλό 1ο ημίχρονο και ένα μαχητικό 2ο. Αυριο στις 11:30 τι Παιδικό αντιμετωπίζει την ομάδα των Γιαννιτσών και το μεσημέρι τον Πιερικό.