Συνολικές προβολές σελίδας

Δευτέρα 9 Απριλίου 2012

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ

Μεγάλη νίκη κόντρα στις Ελπίδες Πάοκ πέτυχε το Σάββατο πρωί η ομάδα Παίδων του ΟΡΦΕΑ. Νωρίς από περίεργη κόντρα της μπάλας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0:1. Όμως στη συνέχεια κατάφερε να επιβάλει το ρυθμό του και 15 λεπτά αργότερα ισοφάρισε, μετά από όμορφη προσπάθεια του Ζοσιμίδη. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και μετά από κόρνερ κατάφερε με καρφωτή κεφαλιά του ΄΄εορτάζοντα΄΄ Λάζαρου Παπαδόπουλο να προηγηθεί και τελικά να πάρει τη νίκη με 2:1.
             Σύνθεση ΟΡΦΕΑ: Μεμέτογλου, Μουρτζανός, Χατζόπουλος, Βασιλειάδης, Σεζγκίν, Κοιλούδης, Ζοσιμίδης, Αδαμίδης, Παπαδόπουλος, Μεχμέτ Αλή, Μίχογλου. Έπαιξαν ακόμη: Καρά Αλή, Ιζέτογλου. Στην αποστολή συμμετείχαν ακόμη: Καιτετζίδης, Τσιλιγκρός, Μπουρμπούν, Κισά Ομέρ, Πολυμερίδης.